Theresa Grantorino Štojdlová - Šírín Dance 

Tribal Fusion Bellydancer & Persian Dancer & Silk Road & Dances of Central Asia Group

V případě zájmu o vystoupení informace v sekci Show! http://theresa.websnadno.cz/Show.html

Věnuji se od roku 2007 stylu Tribal Bellydance Fusion a také stylům Perského tance a Tancům Střední Asie, Orientálnímu tanci, různým fúzim těchto stylů a dalším klasickým i kreativním moderním tanečním formám.... Tanec beru jako cestu a stále pokračuji kupředu....

 

Mými učiteli , kterým děkuji za své vědomosti a dovednosti, byli zahraniční i čeští přední tanečníci Orientálních tanců, Tribal i Perského tance, Tanců Střední Asie a dalších stylů, Contemporary, Jazzdance, Dancehall, Balet orient a mnoho dalších kurzů a seminářů, Yoga, Bikramyoga, Pilates, Balet

 

/Miriam Peretz, Rachel Brice, Bri Hurley, Rena Milgrom, Sashar Zarif, Farima Berenji, Morgana, Shereen, Lulu Sabongui, Michal Mach, Katka Krejčová, Eglal, Sahar, Pavla Šmerdová, Ansuya, Anasma, Kami Lidle, Samantha Emanuelle, Aron Mitu, Gulsara Bekbaysheva, Sahara Pixie, Olivia Mancino, Orit Maftsir, Alexej Riaboshapka, Azad Kaan, Oscar Flores, Serkan Tutar, Leila, Lea Toledano/.

 

 Jezdím na zahraniční festivaly za zkušenostmi /Italie, Izrael, Maroko, Španělsko/.

 

​Semináře Miriam Peretz /Izrael/USA/ v perském, uzbeckém, afghánském tanci /Berlín 2017/. Festival Eilat v Izraeli 2014, festival Bellydance Itálie 2013.

 

Mám za sebou program a výcvik Vědomé tělo (160h) Reny Milgrom, který se soustředí na Labanovu Analýzu Pohybu (LMA) a Barteniff Fundamentals, zkoumá jak vzniká pohyb v lidském těle i další taneční a netaneční aspekty.

 

S Tribal Fusion vystupuji sedmým rokem sólově i s projekty a skupinami Grantorino Ensemble, Huchi Kuchi, Shakti Shanti. Dva roky jsem vystupovala s kyrgyzsko-uzbecko-afghanskou kapelou Jagalmay na Respect Music Festival , Čínský Nový rok Fen Yun Song  a další akce 2010-2012.

 

S afghánským zpěvákem a hudebníkem Asadem Saifi a plzeňským bubeníkem na středoasijské perkuse Petrem Mastroiany (od roku 2010), vystupujeme na  cestovatelských výstavách a festivalech(Šangríla Plzen, Letem světem 2014, Íránský Filmový festival v Praze, Multikulturní akce v Plzni, pravidelná vystoupení pro Pakistánskou ambasádu v Praze).

 

Také jsem vystupovala ve skupině Reny Milgrom Erfané (Perské miniatury) a v tanečních projektech Sashara Zarifa (Mevlana, Strom přání, Křehké momenty, účast na neo súfijských tanečních rituálech ) pořádanými o.s. Openfield (2007-2012).

Aktuálně tančím solově nebo improvizace s Petrem Mastroiany. Zabývám se také neo sufijskými dervišskámi tanci (druhá generace) a pořád se vzdělávám v různách tancích i taneční technice.

 

Taneční vstupy jsou z velké části či úplně v autentických kostýmech  z orientálních zemí, z Maroka, Uzbekistánu - Samarkandu, Taškentu i z dalších zdrojů, z pakistánského Lahore, z Kyrgyzstánu, Indie a dalších zemí středoasijských regionů či šité podle autentické předlohy na míru.

Dovezené šperky a rekvizity prochází z Maroka, Turecka, Afghánistánu, Pákistánu, Indie, Thajska a dalších exotických zemí.


 

 

Tance/Dances:
 
Persian Classical 
Persian Modern 
Persian Fusion
Afghani
Pakistan Pashto & Baluchi 
Uzbek
Azerbaidjan
Drum solo with Drummer of Oriental & Persian percussions
Neo Sufi Whirling Dervish Inspiration Dance
Contemporary Tribal
Tribal Bellydance Fusion
ATS American Tribal Style
Oriental Bellydance; Beledi, Raks Shaqi, Saidi with stick, Isis wings
Oriental Fantasy & Fusion
Dances with Finger Cymbals - Zills, Sagat, (prstové činelky), with Veil
Fireshow wih Firefans
UV Fantasy Dance

 


Tanečnice, lektorka, performerka, malířka, grafik, učitelka výtvarné výchovy a cestovatelka a též šťastná matka tří dětí. Kromě západního umění se zaměřuje na kulturu a tance východu speciálně Střední Asii; perský, afghánský, uzbecký tanec a moderní styl tribal fusion bellydance, ve kterém propojuje orientální tance s modernou, divadlem, súfijským vířením etc. Sběratelka autentických etnických kostýmů a masek.V rámci kurzů a workshopů vyučuje perský, afghánský tanec a tribal fusion od roku 2007 v Praze, worskhopy po celé ČR i na Slovensku.

 


* Od roku 2002 začátky studia orientálního tance.
* 2008 - 2011 vystupuje v projektech tance&zpěvu Hedvábné stezky Reny Milgrom a Sashara Zarifa:
* Mevlana (2007). Perské miniatury (2008), Strom přání (2008), Křehké momenty (2010) Súfijské taneční rituály se Sasharem Zarifem etc.,
* 2008 - 2011 pravidelné kurzy Reny Milgrom ve studiu Zambra (dnes Dancelab), projekt Shakti Shanti Lindy Mikoláškové (2010)
* 2010 - 2011 tanec a zpěv v kyrgyzsko-afghansko-uzbecké skupině Jagalmay (Respect Music Festival, Refufest etc.)
* 2012 - Trio Afghan Vibes se zpěvákem a hudebníkem Asad Saifi (Afg.), perkusionistou Petrem Mastroiany.
* 2012 - Roční program Vědomé tělo se zaměřením na Labanovu analýzu pohybu Rena Milgrom.
* 2011 - Workshop s Teheránskou zpěvačkou Mahsou Vahdat.
* 2008 - 2012 Taneční formace, vystoupení i skupina Huchi Kuchi Tribe (tribal) a projekty ve stylu tribal fusion, letní školy, kurzy, workshopy.
* 2008 - 2017 Taneční vzdělání u řady master tanečníků orientálního tance a tribal fusion: Rachel Brice, Sharon Kihara, Anasma, Illan Riviere, etc;
* 2012 -2017 Taneční vzdělání u master tanečníků perského tance a tance Střední Asie, whirling; Rena Milgrom, Sashar Zarif (Aze/Can), Farima Berenji (USA), Miriam Peretz (USA), Hannah Romanowsky (USA), Iris Delshad (Izrael) etc.
* 2015, 2016 vystoupení pro pákistánskou ambasádu v Praze na kulturních recepcích.
* Od roku 2016 dosud vede skupinu Šírín Dance věnující se Perskému tanci, klasickému, modernímu, afghánskému, uzbeckému.
* Šírín Dance můžete pravidelně vidět na etnofestivalech (Kaleidoskop, Kolem světa, Čajomírfest, Obzory etc.)
* Společná vystupování s Petrem Mastroiany (Festival Íránského filmu, Znojemské vinobraní, Letem světem festival, Šangríla etc.)
* Cesty: Expedice Maroko 2002, 2008, Bellydance conference Itálie 2010, Pouť do Santiago de Compostella, Španělsko 2013, Bellydance Festival Eilat Izrael 2014, Expedice Írán léto 2017


http://www.pohora.cz/obzory/kreativni-workshopy/32961-tereza-grantorino-stojdlova-persky-tanec/

 


 

TOPlist